Laatst was het inktpotje van de piot weer leeg.
De piot schrijft graag, hoewel minder vaak en veel dan hij wenst. Het zijn niet zozeer praktische bezwaren, hindernissen en andere wereldse beslommeringen die zijn streven dwarsbomen. Hoewel: een verstuikte rechterduim is ook geen cadeau voor iemand die graag met een vulpen de outline van elke verhaal aan het geduldig papier toevertrouwd. Neen. Het probleem schuilt elders.
Voor de meeste van zijn verhalen groot en klein, vindt de sukkelaar vaak schier oeverloze inspiratie in wat hij leest, hoort en ziet. Ook het typisch soort gekkigheden waarmee Mijn Groote Liefde de wereld verrijkt, leiden niet zelden tot een “goddelijke” ingeving. Helaas is het de voorbije week op alle terreinen oorverdovend stil.
De piot leest en luistert wel veel, maar niks leidt tot de zo gegeerde vonken, spetters en gensters. Enerzijds herkennen zijn ogen de boeken van eerdere visitaties. Zo’n lectuursessies bieden wel extra inzichten edoch dat zijn niet per se nouveautés of nieuwe invalshoeken. Anderzijds is het dagelijks nieuws dat de sukkelaar bereikt van een dermate deprimerende signatuur, dat hij zijn pen liever weghoudt uit die hoek. Trouwens, over de meeste van die zaken heeft hij reeds geschreven, en dat moet voorlopig volstaan, vindt hij.
Alsof dat alles nog niet erg genoeg is, verkeren ook Mijn Groote Liefde en haar exploten in een schijnbaar uiterst rustige fase van de cyclus. Tot grote frustratie van de piot valt er momenteel geen enkele guitigheid te rapen.
Dat alles weegt op het hart en de geest van de sukkelaar. Het ontbreken van vruchtbare inspiratie met het oog op het pennen van een min of meer degelijk verhaal maakt hem knettergek. De piot heeft zin op de muren op te lopen, het behang (glasvezelvlies) op te klauteren en in de gordijnen te klimmen. Iets wat hij waarschijnlijk ook zou doen, mocht hij niet zo bevreesd zijn voor de toorn van Mijn Groote Liefde.
Het blijft afwachten. De komende weken beloven helaas weinig beterschap, onder meer wegens een gruwelijk groeiende klusjeslijst (met dank aan Mijn Groote Liefde), een weekuitstap naar Dardennen van de voltallige Via Prosperità (dus inclusief Magnifieke Marcel) en nog later een handvol uitgebreide maneuvers in Le Midi.
De boodschap van de piot is dan ook: “Stay tuned and keep it safe.“

Ontdek meer van Rik Wintein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.